Tinklapio pritaikomas dizainas (angl. Responsible web design, RWD) numato specialių technologijų, kurių dėka jūsų svetainė bus teisingai perteikta ne tik nešiojamuose ir stacionariuose kompiuteriuose, bet ir planšetėse ar išmaniuose telefonuose.

Kodėl pritaikomas web dizainas šiandien yra toks aktualus?

Pritaikomas web dizainas plėtojamas JAV nuo 2010 metų, o 2013 metų antroje pusėje buvo užfiksuotas persilaužimo momentas – mobilių platformų naudotojų skaičius pasaulyje viršijo nešiojamų ir stacionarių kompiuterių naudotojų skaičių.

Tendencija nesikeičia – kasmet visame pasaulyje apskritai ir Lietuvoje konkrečiai interneto naudotojų iš mobilių įtaisų kiekis padidėja keliolika procentų. Tai reiškia, kad jeigu jūs norite šiandien sukurti naują šiuolaikišką svetainę – 9 atvejais iš 10 jums bus rekomenduota panaudoti pritaikomą web dizainą.

Tinklapiai su pritaikomu dizainu ir paieškos optimizavimas

Dar 2015 m. didžiausia pasaulyje ir Lietuvoje paieškos sistema – Google – paskelbė apie principines interneto puslapių reitingavimo algoritmo permainas. Nuo tada svetainės, pritaikytos peržiūrėti planšetėse ir išmaniuose telefonuose, gauna aukštesnes pozicijas paieškos rezultatuose, negu svetainės su puikiu, bet nepritaikytu web dizainu.

Ar visiems tinklapiams reikia pritaikomo web dizaino?

Nuo 2015 metų – taip, beveik visoms. Išimtis – tos interneto svetainės, kurios yra orientuotos į vietinius vartotojus vietovėse, kur silpnas internetas, bei kai kurios specializuotos svetainės. Kartu kartais būna svarbu užtikrinti vartotojams ir pasirinkimo galimybę, t.y. galimybę savo nuožiūra pasirinkti mobilią ar viso ekrano tinklalapio versiją.

Ar verta kurti jau egzistuojančios svetainės pritaikomą versiją?

Daugeliu atvejų – ne. Tikslingiau būtų sukurti naują tinklapį su pritaikomu web dizainu.

Prašome Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., kad gautumėte nemokamą konsultaciją dėl galimo sprendimo ir jūsų tinklapio pritaikomo dizaino sukūrimo kainos.

Kitos InSite paslaugos: svetainių dizainas, tinklapių kūrimas